PTTK zaprasza na kurs przewodnicki

Strona główna » Aktualności » PTTK zaprasza na kurs przewodnicki

wielkość tekstu:A | A | A

Częstochowski oddział przewodników PTTK im. Jana Długosza zaprasza chętnych do współpracy miłośników turystyki i krajoznawstwa na kurs przewodników terenowych po Wyżynie Krakowsko - Częstochowsko – Wieluńskiej.
       

Kurs będzie obejmował zajęcia teoretyczne z zakresu historii, geografii, architektury, historii kultury i sztuki, ochrony przyrody i środowiska, terenoznawstwa, metodyki prowadzenia wycieczek, przepisów prawa w tym zakresie oraz szeregu innych zagadnień związanych z zawodem przewodnika, w zakresie ogólnym i szczegółowym, dotyczącym regionu.

Część teoretyczna będzie obejmowała szkolenie podstawowe i specjalistyczne. To szkolenie obejmie łącznie około 250 godzin wykładowych, prowadzonych przez instruktorów przewodnictwa PTTK oraz przez zaproszonych specjalistów z różnych dziedzin.

Ukończenie kursu będzie udokumentowane certyfikatem, który będzie podstawą do dopuszczenia do egzaminu na Przewodnika Terenowego po Wyżynie Krakowsko-Częstochowsko-Wieluńskiej, przed Wojewódzką Komisją Egzaminacyjną PTTK województwa śląskiego.

Koszt kursu wynosi 1500 zł, płatne w 3 równych ratach.

Zgłoszenia należy kierować do Prezes Zarządu Częstochowskiego Oddziału Przewodnickiego PTTK, Darii Pałecz, tel.: 503 095 232 lub e-mail : d.palecz@o2.pl lub do Andrzeja Ładygina, tel. 797 111 806 lub e-mail : aladygin@o2.pl.

Więcej informacji w załączniku.

czytano: 403 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Na terenie gminy Olsztyn znajduje się największy rezerwat na Jurze - SOKOLE GÓRY, a w nim najgłębsza znana jurajska jaskinia STUDNISKO o głębokości ...dalej

Sokole Góry
Ogloszenia
  • link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018