Promocja książki Cezarego Jana Lisa

Strona główna » Aktualności » Promocja książki Cezarego Jana Lisa

wielkość tekstu:A | A | A

12 kwietnia 2018 roku, odbyła się promocja książki Cezarego Jana Lisa pt.: „Na usługach Gestapo i żandarmerii. Agenci, donosiciele, konfidenci, szpicle”.

- Obok bohaterów II wojny światowej byli niestety również konfidenci i zdrajcy, którzy ich wydawali Niemcom. O nich jest ta książka a także o wykonujących na nich wyroki egzekutorach z AK. Byli też Niemcy i inni obcokrajowcy walczący po polskiej stronie. To bardzo mało znane i rzadko opisywane przypadki w naszej historii. – tak o swojej książce mówi autor.

I to właśnie mało znane fakty z historii można znaleźć w książkach Pana Cezarego. Autor w latach 70 – tych wyemigrował za granicę. Na stałe mieszka w Niemczech, gdzie swój wolny czas spędza na poszukiwaniu śladów przeszłości ze swoich rodzinnych stron.
Na uwagę zasługują również inne tytuły książek Cezarego Lisa. W ubiegłym roku w GOK-u odbyła się promocja książki „Kapitan Paweł - Czesław Kubik 1910-1952. Przemilczany i zapomniany dowódca partyzancki”.

Z ogromnym uznaniem została przyjęta pozycja dotycząca wydarzeń z okresu II wojny światowej nosząca tytuł „Nieopisana zbrodnia – sądny dzień w Przyrowie”. Obecnie dostępne jest wznowione wydanie „Wokół zbrodni w Przyrowie w ostatnich dniach II Wojny Światowej.

Kolejna ciekawa publikacja to „Miejsca. Ludzie, wydarzenia. Wojna 1939-1945r. na ziemi częstochowsko – radomszczańskiej”.
Wszystkie wymienione tytuły są dostępne w Gminnej Bibliotece Publicznej w Olsztynie. Zapraszamy zainteresowanych.

Podczas spotkania Joanna Alina Haładyn, radna powiatu częstochowskiego, nawiązując do tegorocznych obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości przekazała do Biblioteki książki związane tematycznie z rocznicą.

Rozmowę z autorem prowadził Marek Romański, nauczyciel, autor książek, osoba z której inicjatywy powstał Album Historyczny Jurajska Gmina Olsztyn.

W spotkaniu w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury uczestniczyli mieszkańcy Gminy Olsztyn i okolic oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. J. Dąbrowskiego w Zrębicach.

tekst: Anna Nocuń
fot.: Agnieszka Jędras

 

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 478 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

W kościele olsztyńskim znajduje się niezwykły obraz, na którym, jak głosi legenda, Anioł odbił własne oblicze słynące z nieziemskiej urody.dalej

Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie
Ogloszenia
  • link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018