Wnioski na nowy okres świadczeniowy 2018 2019

Strona główna » Aktualności » Wnioski na nowy okres świadczeniowy 2018 2019

wielkość tekstu:A | A | A

W związku z rozpoczynającą się od dnia 1 sierpnia br. możliwością składania wniosków na zbliżający się nowy okres świadczeniowy 2018/2019 przypominamy i zachęcamy Państwa, do składania od 1 lipca 2018 r.  wniosków również drogą elektroniczną.

Aby uniknąć kolejek oraz usprawnić pracę można skorzystać z możliwości składania wniosków drogą elektroniczną za pomocą:

 • Portalu Informacyjno – Usługowego Emp@tia
 • bankowości elektronicznej
 • elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP
 • Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS)
 • obywatel.gov.pl
   

Forma składania wniosków tą drogą jest łatwa i szybka, a wnioski mogą być składne nawet w dni wolne od pracy, 7 dni w tygodniu.

Jeżeli posiadacie Państwo Profil Zaufany albo bezpieczny podpis elektroniczny, za pośrednictwem popularnego portalu Emp@tia można złożyć on-line wnioski m. in. o świadczenia rodzinne (np. zasiłek rodzinny, „becikowe”, zasiłek pielęgnacyjny), świadczenie wychowawcze 500+, świadczenie z funduszu alimentacyjnego.
 

Aby złożyć wniosek poprzez portal emp@tia należy:

 1. Wejść na stronę https://empatia.mpips.gov.pl/
 2. Zarejestrować się w module eWnioski.
 3. Po założeniu konta można korzystać z usług portalu każdorazowo logując się za pomocą Profilu Zaufanego lub bezpiecznego podpisu elektronicznego.

  Jeżeli Państwo nie posiadacie jeszcze Profilu Zaufanego, możecie łatwo go uzyskać. Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można potwierdzać swoją tożsamość w internecie (służy jako twój elektroniczny podpis). Za jego pomocą można łatwo, szybko i bezpiecznie wysyłać oraz sprawdzać dokumenty w różnych serwisach urzędowych.

  Aby uzyskać Profil Zaufany należy:
 1. Zarejestrować się na stronie pz.gov.pl
 2. Poprawnie zweryfikować kanał autoryzacji (kod SMS). Po weryfikacji system automatycznie wyśle wniosek o nadanie Profilu Zaufanego.
 3. Potwierdzić wniosek osobiście w Punkcie Potwierdzającym w ciągu 14 dni. Należy wziąć ze sobą ważny dowód osobisty lub paszport.

  Bezpłatny profil zaufany można założyć również on-line korzystając z bankowości elektronicznej banków: PKO BP, Inteligo, ING Banku Śląskiego, Bank Millennium, Bank Pekao, BZWBK, Envelo, mBank.

  Wnioski na nowy okres świadczeniowy 2018/2019 można składać w wersji elektronicznej od dnia 1 lipca 2018 r.

  Szczegółowe informacje można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Olsztynie  pok. 21 lub telefonicznie:  tel. 343285076w. 35; tel. 343285920
   

 

czytano: 214 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Parafia w Zrębicach istniała już w 1334 roku w spisach świętopietrza wymieniana jako Sdrzambicze (miejsce wytrzewione z krzaków i lasów). Według ...dalej

Ogloszenia
 • link link link link link link link link
 • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018