Rajd Pieszy z Olsztyna nad Zalew w Poraju

Strona główna » Aktualności » Rajd Pieszy z Olsztyna nad Zalew w Poraju

wielkość tekstu:A | A | A

W piątek, 29 czerwca 2018 r. z olsztyńskiego rynku wystartował Rajd Pieszy pn. ,,Ekonomia Społeczna na Jurajskim Szlaku” zorganizowany przez Jurajski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Częstochowie.

Oficjalnego otwarcia rajdu dokonała zastępca wójta Gminy Olsztyn, Małgorzata Haładyj.

Organizatorzy zaprosili przedstawicieli organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, fundacji, wolontariuszy, pracowników spółdzielni socjalnych oraz reprezentantów różnych środowisk z terenu powiatu częstochowskiego.

Każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy: plecak, bawełnianą koszulkę, długopis, butelkę wody mineralnej oraz kanapkę. Trasa rajdu wiodła szlakami w Rezerwacie Przyrody ,,Sokole Góry” przez Biskupice w gminie Olsztyn, i dalej przez Choroń aż do Jastrzębia w gminie Poraj.

Wędrowcy zostali podzieleni na kilka grup. Każda grupa rozwiązywała zadania na orientację w terenie. Na koniec uczestnicy rajdu musieli odpowiedzieć na pytania zadawane przez pirata. Prawidłowe odpowiedzi dawały przepustkę na prom, który dopływał do Ośrodka ,,Marina Poraj” nad Zalewem Porajskim. Na miejscu organizatorzy zorganizowali biesiadę z losowaniem nagród, upominkami i pieczonymi kiełbaskami.

Wójt Gminy Poraj, Łukasz Stachera podziękował przybyłym za uczestnictwo w rajdzie oraz dokonał jego symbolicznego zamknięcia.

Po godzinie 21- ej, w drogę powrotną ruszył autokar, wiozący piechurów z ,,Mariny Poraj” przez Olsztyn do Częstochowy.

 

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 237 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Niepowtarzalna sceneria zamkowego wzgórza i okolic Olsztyna służyła znakomitym reżyserom do kręcenia ujęć znanym filmów: Rękopis znaleziony w ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018