Sztuka i wino

Strona główna » Aktualności » Sztuka i wino

wielkość tekstu:A | A | A

Wieczorny koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy zakończył III Jurajski Festiwal Sztuki i Wina w Olsztynie.

Dwudniowa impreza, która wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród wystawców i publiczności odbyła się na rynku w dniach 21 i 22 lipca 2018 r.

Całość rozpoczęła kolorowa parada, która wyruszyła spod ruin średniowiecznego zamku i udała się na festiwalową scenę.

Oficjalnego otwarcia festiwalu, którego prowadzenie powierzono Bartłomiejowi Osumkowi dokonali przedstawiciele organizatorów: wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, Małgorzata Majer oraz przewodniczący Rady Gminy Olsztyn, Zbigniew Banaszak. Klucze do bram Olsztyna z rąk wójta odebrał Bachus wraz z Bachantkami.

Wydarzenie, jak co roku zgromadziło wielu artystów, winiarzy i rzemieślników. Odbyły się wystawy malarstwa, rękodzieła, fotografii oraz teatr uliczny. Odwiedzający próbowali różnych gatunków win polskich i zagranicznych, chętni mogli na miejscu dokonać ich zakupu.

W sobotę zaprezentowali się artyści w ramach II Przeglądu Twórczości Własnej – wystąpiły także zespoły Paweł Łowicki Band i gwiazda pierwszego dnia festiwalu, formacja jazzowa Five O᾽Clock Orchestra.

W niedzielę na scenie pojawiły się zespoły folklorystyczne: Ziemia Kłobucka, Wrzosowianie i Mali Wiyrchowianie. Publiczność zaproszono na dekorację zwycięzców Balonowych Mistrzostw Polski oraz pokaz tańców dawnych w wykonaniu zespołu Secoli di danza.

Osoby o wyrobionym smaku mogły wziąć udział w profesjonalnych warsztatach winiarskich i pokazie kulinarnym Mateusza Czekierdy. Aneta Mazurek opowiedziała o diecie śródziemnomorskiej i winie, Justyna Korn – Suchocka zaprosiła na degustację na wesoło, a Wojciech Giebuta zaprezentował prosecco i inne wina musujące.

Zespół Raz, Dwa, Trzy, po chwytającym za serce ponaddwugodzinnym koncercie schodził ze sceny po wielu bisach i wśród owacji zachwyconej publiczności.

Gospodarze, Małgorzata Majer i Tomasz Kucharski dokonali symbolicznego zamknięcia festiwalu i zaprosili na kolejny w lipcu 2019 r.

Wydarzenie zorganizowała Gmina Olsztyn i Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.

Współorganizatorami byli: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Olsztynie.

Imprezie partnerowali: Krosno Glass S.A., Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S. A. w Częstochowie, Klub Tori, Wosana S.A., Podróże z winem travel & tasting, Spichlerz sp. z o. o., Klub Domu Wina.

Patronat medialny: TVP3 Katowice, Telewizja ORION, Telsat, Radio Jura, Radio Fiat, Gazeta Wyborcza, Gazeta Częstochowska, Nowa Trybuna Częstochowska, cz.INFO, Czas Wina, Czestochowskie 24.pl, Czest.Info, radiopanorama.pl, portalenoturystyczny.pl

Organizatorzy dziękują wicedyrektorowi Szkoły Podstawowej w Olsztynie, Andrzejowi Nabiałkowi za pomoc przy organizacji festiwalu.

 

poprzednia strona|1|2|3| z   3następny|ostatnia

czytano: 913 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

W kościele olsztyńskim znajduje się niezwykły obraz, na którym, jak głosi legenda, Anioł odbił własne oblicze słynące z nieziemskiej urody.dalej

Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie
Ogloszenia
  • link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018