Chodnik w Przymiłowicach

Strona główna » Aktualności » Chodnik w Przymiłowicach

wielkość tekstu:A | A | A

Gmina Olsztyn ogłosiła przetarg na wybór wykonawcy chodnika i ścieżki rowerowej przez Przymiłowice wzdłuż drogi krajowej nr 46.

1,5 kilometrowa droga podzielona na chodnik i ścieżkę rowerową poprawi bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców Przymiłowic, a turystom pozwoli na sprawne przemieszczanie się w kierunku Janowa i Zrębic. Ścieżka będzie kontynuacją odcinka zbudowanego w Olsztynie od stawów na Borowym przez ul. Kolejową, Lubomirskiego aż do ronda pod ruinami zamku, a potem pod zabytkowym Spichlerzem.

- To było dłużej nie do pomyślenia, aby przy tak ruchliwej drodze krajowej nie było chodnika. – mówi Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn.

Chodnik ze ścieżką przewidziany został planem miejscowym uchwalonym przez Radę Gminy Olsztyn. Na jego bazie dokonane zostały podziały geodezyjne. W wyznaczonym pasie wzdłuż DK-46 ułożony została nowy wodociąg i kanalizacja sanitarna. Na zlecenie Urzędu Gminy opracowana został projekt ścieżki i chodnika, na podstawie którego Starosta Częstochowski wydał pozwolenie na budowę.

Czas na składanie ofert na wykonanie budowy mija 28 sierpnia. Prace mają się zakończyć do czerwca przyszłego roku.

- Równolegle budujemy 2,5 kilometra drogi ze szlakiem rowerowym z Odrzykonia do Olsztyna.
– informuje Tomasz Kucharski.
Nowy chodnik wykonany będzie z kostki brukowej, a ścieżka rowerowa z asfaltobetonu.

Gmina pracuje obecnie nad koncepcją ścieżki rowerowej przez Zrębice wzdłuż drogi powiatowej. W najbliższych dniach ruszają prace przy budowie chodnika wzdłuż drogi powiatowej w Kusiętach. – To jest chodnik prowadzący do szkoły. Stąd decyzja, że sami finansujemy ten etap budowy w stu procentach – mówi Kucharski.
 

czytano: 678 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

W czasach międzywojennych w Jaskini Towarnej, zwanej także Jaskinią Niedźwiedzią, znaleziono szczątki niedźwiedzi jaskiniowych i ślady pobytu ludzi ze ...dalej

Jaskinia Towarna
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018