Kanalizacja Przymiłowice

Strona główna » Aktualności » Kanalizacja Przymiłowice

wielkość tekstu:A | A | A

Zakończyła się budowa kanalizacji w Przymiłowicach przy ulicach: Kielnickiej, Piastowskiej, Sokolej i Kasztanowej.

Poza infrastrukturą kanalizacyjną położona została także nowa nakładka asfaltowa oraz częściowo kostka brukowa (ul. Kasztanowa). W ramach tego samego projektu powstała również droga asfaltowa do Państwowego Instytutu Geologicznego w Kielnikach. Cała inwestycja kosztowała ponad 3 706 911,18 zł. Finansowana była z budżetu Gminy Olsztyn, której wkład wyniósł 791 tys. zł, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 – 2 438 660,04 zł oraz przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach – 188 tys. zł. Celem projektu jest zwiększenie udziału ludności korzystającej z systemu kanalizacji. Planowanym efektem będzie poprawa jakości środowiska naturalnego.

W wyniku inwestycji możliwość podłączenia się do kanalizacji zyskało ok. 180 posesji. Znacząco wpłynie to na poprawę komfortu życia mieszkańców Przymiłowic oraz ochronę wód podziemnych, czego nie da się przecenić ze względu na fakt, że jesteśmy rezerwuarem wód podziemnych zasilających ujęcia wody pitnej dla Gminy oraz miasta Czestochowy.

- Prosimy mieszkańców Przymiłowic o jak najszybsze podłączanie się do sieci kanalizacyjnej. Termin – to koniec tego roku. Dla posesji, które zostaną podłączone do 30.11.2018 r., nie będzie wymagana dokumentacja techniczna przyłącza – mówi Tomasz Kucharski, wójt gminy Olsztyn. Dodatkowe informacje związane z kanalizacją sanitarną można uzyskać w Urzędzie Gminy Olsztyn w pok. nr 14 lub pod numerem telefonu 34 328 50 77 w. 27.

 

czytano: 504 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Najlepsze warunki do uprawiania Nordic Walking w gminie Olsztyn dają Sokole Góry. Pierwszy Jurajski Zjazd Miłośników Nordic Walking w Gminie Olsztyn ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018