ŻYWA FLAGA POLSKI w Szkole Podstawowej w Olsztynie

Strona główna » Aktualności » ŻYWA FLAGA POLSKI w Szkole Podstawowej w Olsztynie

wielkość tekstu:A | A | A

Dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości  – 221 uczniów  i 17 nauczycieli Szkoły Podstawowej przy ul.Kuhna  utworzyło żywą flagę Polski.   
W dniu 5 listopada rozpoczęliśmy w naszej szkole TYDZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ. Zaczęliśmy od apelu poświęconego wybitnym Polakom pochodzącym z Olsztyna, Częstochowy i okolic. Apel przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką nauczycielek: M.Bugaj i A.Rebane-Jakubczyk. W tym tygodniu odbędzie się również akademia z okazji 100-ej rocznicy Odzyskania Niepodległości, prezentacja 100 slajdów, 100  najważniejszych wydarzeń  w 100 rocznicę odzyskania niepodległości.  Podsumujemy wszystkie działania i przedsięwzięcia podjęte przez uczniów i nauczycieli dla NIEPODLEGŁEJ  w trakcie uroczystej WIECZORNICY. Będziemy prezentować laureatów konkursów plastycznych, literackich i wokalnych oraz wywiad z uczestnikiem II wojny światowej. Udamy się na Miejsce Straceń, gdzie zapalimy 100 zniczy i złożymy kwiaty. Znicze zapłoną również na grobach żołnierzy na cmentarzu parafialnym oraz na mogiłach nieznanych żołnierzy w lasach olsztyńskich.
Zapraszamy wszystkich do wspólnego śpiewania czterech zwrotek hymnu Polski, które odbędzie się 9 listopada o godz.11.11 w naszej szkole przy ul. Kuhna 18 i ul. Zielonej 66.


                                                E.Kisiel, zdj. G.Stefanik                                                                                           
 

czytano: 450 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Według przekazów pod zamkiem istnieje rozległy system jaskiń i korytarzy wykutych w skale. Mówi się też o podziemnym tunelu łączącym olsztyńską ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018