Nowe KGW "Przemiłowiczanki" organizuje zbiórkę odzieży używanej

Strona główna » Aktualności » Nowe KGW "Przemiłowiczanki" organizuje zbiórkę odzieży używanej

wielkość tekstu:A | A | A

Miło nam poinformować, że 27 grudnia 2018 roku zostało utworzone Koło Gospodyń Wiejskich w Przymiłowicach pod nazwą ,,Przemiłowiczanki ". Stowarzyszenie liczy 35 członkiń w różnym wieku. Jest to oficjalna organizacja z siedzibą w Świetlicy Środowiskowej w Przymiłowicach przy ul. Zamkowej 118.

Początki działań Kobiet Gospodarnych i Wyjątkowych to zorganizownie charytatywnej zbiórki: odzieży używanej (w tym ubrań dla dzieci i młodzieży w wieku 7-20 lat), ręczników, pościeli, firanek, koców, zabawek, talerzy, kubków i sztućców. Zebrano  też sprzęt AGD, RTV używany w dobrym stanie. Duże zapotrzebowanie jest jeszcze na przybory szkolne i artykuły higieniczne. Akcja ta  jest przeprowadzana na rzecz Stowarzyszenia AMICUS z siedzibą w Częstochowie  ul. Legionów 50. Stowarzyszenie to prowadzi trzy placówki opiekuńczo - wychowawcze na terenie Częstochowy i przebywa w nich około 40 podopiecznych w różnym wieku.
 

Informujmy, że niedziela 17 lutego (godziny 15.00-17.00) jest ostatnim dniem zbiórki w Świetlicy Środowiskowej w Przymiłowicach. Za każdy gest dobrej woli ze strony ofiarodawców Zarząd i Członkinie KGW z Przymiłowic serdecznie dziękują.

czytano: 566 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Najlepsze warunki do uprawiania Nordic Walking w gminie Olsztyn dają Sokole Góry. Pierwszy Jurajski Zjazd Miłośników Nordic Walking w Gminie Olsztyn ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018