XII Charytatywny Bal za nami

Strona główna » Aktualności » XII Charytatywny Bal za nami

wielkość tekstu:A | A | A

30 listopada 2019 r. w restauracji „Jurajski Olsztyn” odbył się XII Charytatywny Bal Miłośników Gminy Olsztyn. Dzięki hojności ponad 160 osób, które bawiły się na Balu, udało się zebrać ponad 30 tys. złotych. Środki te zostaną przeznaczone na wsparcie rodziny wieloraczków ze Zrębic.

O oprawę muzyczną balu zadbał zespół Apress Band, który rozgrzał publiczność największymi przebojami zespołu Maanam oraz DJ Dziker. Ogromne zainteresowanie oraz podziw publiczności wzbudził zespół Need For Strings – gwiazda wieczoru.
 
Dziękujemy…
Specjalne podziękowania dla obecnego na balu Pana Grzegorza Trylskiego z firmy TAKO, który przekazał rodzicom dzieci, Aleksandrze i Łukaszowi Kozieł wózki  wraz z fotelikami samochodowymi oraz sanki.
Adam Morzyk, członek zarządu powiatu częstochowskiego i radna powiatowa - Monika Kosielak , przekazali rodzinie sprzęt AGD o wartości 3000 zł (pralko-suszarkę), ufundowany przez Zarząd Powiatu Częstochowskiego.
Dziękujemy za przekazanie przedmiotów na licytację: obrazu olejnego od Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego, album z muzyką Wojciecha Kilara oraz grafika Weroniki Siupki  od Jakuba Chełstowskiego, Marszałka Województwa Śląskiego, pióro sygnowane symbolami narodowymi, grafiki oraz, oryginalnie oprawione serwetki koniakowskie od Jarosława Wieczorka, Wojewody Śląskiego, zaproszenie na wyjazd studyjny do Brukseli dla dwóch osób od Jadwigi Wiśniewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego, wieczne pióro od Ryszarda Majera, Senatora RP, ekspres do kawy oraz zestaw obiadowy od Lidii Burzyńskiej, Poseł na Sejm RP.
Serdecznie dziękujemy zaprzyjaźnionym z gminą Olsztyn Artystom za przekazanie obrazów na licytację: Jackowi Łydżbie, Izabeli Kicie, dr. Arkadiuszowi Nicerowi, Krystynie Szwajkowskiej, Kamili Sitak.
Dziękujemy naszemu mieszkańcowi, Panu Andrzejowi Gołaszewskiemu za przekazanie atrakcyjnych nagród sportowych, ogromne podziękowania dla Firmy „Sokpol” na ręce Pana prezesa Romana Sobczyka - za ufundowanie lotu śmigłowcem, Witoldowi Filusowi – za ufundowanie lotu balonem, Volvo Car Częstochowa za ufundowanie „weekendu z volvo z pełnym bakiem. Dziękujemy za prezenty Restauracji „Spichlerz” oraz „Winnicy na Jurze”.
 
Szczególne podziękowania składamy Pani Sylvi Sobczyk z  Fundacji  „Kropla szczęścia” za pomoc i wsparcie przy organizacji balu.
 
Dziękujemy również Januszowi Jadczykowi i Adamowi Hutyrze, za efektywne prowadzenie licytacji i Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Olsztynie za pomoc w organizacji Balu.
 
Statuetki 2019
 
Wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski oraz zastępca wójta, Małgorzata Haładyj podczas Balu wręczyli Statuetki "Olsztyńskiego Anioła Stróża" osobom i organizacjom, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju i promocji Gminy Olsztyn. Laureaci Statuetek „Olsztyńskiego Anioła Stróża” w 2019 roku to:
Witold Filus – pilot, wielokrotny Mistrz Polski w lotach balonami, wielokrotny zdobywca Pucharu Polski, jest pierwszym pilotem, który dokonał zimowego przelotu balonem nad Tatrami, dzięki jego wsparciu i zaangażowaniu w jurajskim Olsztynie już dwukrotnie odbyły się prestiżowe zawody balonowe. Nagrodę w jego imieniu odbierze brat, Krzysztof Filus.
Grażyna Elmanowska – radna gminy Olsztyn wielu kadencji, obecnie wiceprzewodnicząca Rady gminy Olsztyn, od lat mocno zaangażowana w życie lokalnej społeczności, pracowała w zespołach redakcyjnych albumów historycznych o gminie Olsztyn, z jej inicjatywy w październiku tego roku na Pańskiej Górze stanął nowy krzyż.
Małgorzata Majer – dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, inicjatorka  Jura ROK Festiwal, którego inauguracja odbyła się w Olsztynie, współorganizatorka czterech edycji Jurajskiego Festiwalu Sztuki i Wina – największego kulturalnego wydarzenia w Olsztynie.
Konrad Zymek – projektant współpracujący z gminą Olsztyn od wielu lat, wykonał dla gminy  dziesiątki projektów, które nie tylko uzyskiwały dofinansowanie ze środków unijnych i krajowych, ale plasowały się w czołówkach rankingów konkursowych. Jest autorem projektów dróg gminnych, powiatowych, ścieżek rowerowych oraz turystycznych  zagospodarowań terenu.
Jurajska Grupa GOPR – od 20 lat na Jurze, od ponad 10 w Olsztynie. Prowadzą akcje ratunkowe 
w jaskiniach i trudno dostępnych terenach. Pomimo ochotniczego charakteru organizacji, profesjonalnie, przez 365 dni w roku, zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom gminy Olsztyn 
i turystom. 
Oprawę uroczystości wręczania Statuetek uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Olsztyn pod dyrekcją Tomasza Hadriana.
Darczyńcy i osoby zaangażowane w organizację XII Charytatywnego Balu Miłośników Gminy Olsztyn:
Kancelaria Premiera Mateusza Morawieckiego
Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego
Jarosław Wieczorek, Wojewoda Śląski
Jadwiga Wiśniewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego
Ryszard Majer, Senator RP
Lidia Burzyńska, Poseł na Sejm RP
Jacek Łydżba
Krystyna Szwajkowska Galeria Sztuki Arche
Aneta Szyc
Silvia i Roman Sobczyk SOKPOL
Witold Filus 
Volvo Car Częstochowa
Elżbieta i Grzegorz Sitak, Spichlerz 
Kamila Sitak
Ireneusz Gorgol  Winnica na Jurze
Olek Klepacz
Sylwia Chrobot Rarok Fotografia
Mercedes Benz Częstochowa
Dr Arkadiusz Nicer
Iza Kita
Andrzej Gołaszewski Drukarnia „Udziałowiec”
GOLD Proffesional Haircare
Katarzyna Grochola
Martyna Wójcik
Ewa i Jacek Trawińscy 
Iwona Michalska-Wierusz i Janusz Wierusz Centrum Terapii w Częstochowie
Małgorzata Molenda Makalu Group Events & Incentive
Zdzisław Sówka Plast Bud
Zdzisław Dziurkowski
Dorota Wosińska SOWARD
Rafał Elmanowski Raf-Pol 
Aneta Jeleń Catering Jeleń
Adrian Dyński Skan Druk 
Anna i Paweł Romańscy Romex
Anna i Alojzy Szczerba Alex-Pol
Rafał Kabacik Wosana
Klinika Jurajska, dr Artur Gap
 
Zdjęcia z balu: Tomasz Sieniawski
 

poprzednia strona|1|2|3|4|5| z   9następny|ostatnia

czytano: 1627 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Sokole Góry to największy rezerwat przyrody znajdujący się na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Nazwa nadana przez miejscową ludność pozwala ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018