Gmina pomaga przedsiębiorcom

Strona główna » Aktualności » Gmina pomaga przedsiębiorcom

wielkość tekstu:A | A | A

W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą epidemii koronawirusa, wielu przedsiębiorców musiało wstrzymać działalność swoich firm. Gmina Olsztyn wychodzi naprzeciw osobom, które wynajmują lokale i dzierżawią gminne tereny pod działalność usługową.


Wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski, wydał zarządzenie w sprawie ustalenia stawek czynszu za najem lokali użytkowych i dzierżawy gruntów pod działalność usługową, stanowiących własność Gminy Olsztyn w okresie obowiązywania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii.


Na podstawie Zarządzenia przedsiębiorcy, którzy z powodu epidemii ze względu na czasowy zakaz zaprzestali swojej działalności, należności czynszowe za najem lokali użytkowych
i dzierżawę  gruntów pod działalność usługową, zapłacą w wysokości 1% dotychczasowej stawki. Po wycofaniu ograniczeń przedsiębiorcy otrzymają trzymiesięczną ulgę w postaci 50% dotychczasowej stawki.
Najemcy lokalu, którzy udowodnią spadek obrotów gospodarczych o nie mniej niż 30% zapłacą obniżoną o 50% stawkę czynszu w okresie występowania stanu epidemii.

„Chcemy pomóc w tych trudnych czasach naszym mieszkańcom i osobom, które prowadzą działalność na naszych terenach i przyczyniają się do rozwoju gospodarki” – mówi Tomasz Kucharski, Wójt Gminy Olsztyn.

Wniosek dla przedsiębiorców i zarządzenie są dostępne w załącznikach.

czytano: 442 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

W czasach międzywojennych w Jaskini Towarnej, zwanej także Jaskinią Niedźwiedzią, znaleziono szczątki niedźwiedzi jaskiniowych i ślady pobytu ludzi ze ...dalej

Jaskinia Towarna
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018