Stypendia dla uzdolnionych uczniów

Strona główna » Aktualności » Stypendia dla uzdolnionych uczniów

wielkość tekstu:A | A | A

W tym roku po raz pierwszy nie mogliśmy pogratulować najzdolniejszym uczniom z Gminy Olsztyn i ich rodzicom z uwagi na epidemię koronawirusa. Pamiątkowe listy gratulacyjne, w imieniu Wójta Gminy Olsztyn, Tomasza Kucharskiego, swoim uczniom wręczyli dyrektorzy szkół.


W VIII edycji „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów z terenu Gminy Olsztyn” w roku szkolnym 2019/2020 stypendia przyznano 16 uzdolnionym uczniom za sukcesy w zakresie nauki, kultury i sportu.

Osiągnięcia:

I.    LAUREACI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH


1.    Mateusz Czajkowski uczeń kl.VIII Szkoły Podstawowej w Kusiętach, uzyskał tytuł laureata konkursu przedmiotowego z geografii – wynik 56 pkt na 60 możliwych
2.    Samuel Dyński uczeń kl. VIII Szkoły Podstawowej w Kusiętach, uzyskał tytuł laureata konkursu przedmiotowego z języka angielskiego – wynik 54 pkt na 60 możliwych
3.    Wojciech Flekiewicz uczeń kl. VIII Szkoły Podstawowej w Kusiętach uzyskał tytuł laureata konkursu przedmiotowego z geografii- wynik 55 pkt na 60 możliwych
4.    Amelia Lewandowska uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej w Olsztynie uzyskała tytuł laureata konkursu przedmiotowego z języka polskiego- wynik 54 pkt na 60 możliwych
5.    Dominik Orlikowski uczeń kl. VIII Szkoły Podstawowej im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach uzyskał tytuł laureata konkursu przedmiotowego z matematyki – 54 pkt na 60 możliwych

II.    FINALISTA KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO:
1.    Jakub Andzel uczeń kl. VIII Szkoły Podstawowej w Olsztynie uzyskał tytuł finalisty konkursu przedmiotowego z matematyki – wynik 45 pkt na 60 możliwych

III.    LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY:

1.    Jakub Ceglarz uczeń kl. V Szkoły Podstawowej im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach, uzyskał tytuł laureata za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka angielskiego;
2.    Maja Martałek uczennica kl. V Szkoły Podstawowej w Olsztynie, uzyskała tytuł laureata za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z języka polskiego;
3.    Emilia Stolarczyk uczennica kl. V Szkoły Podstawowej w Olsztynie, uzyskała tytuł laureata za zajęcie V miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej.

IV.    WOJEWÓDZKIE KONKURSY:
1.    Julia Caban uczennica kl. VII Szkoły Podstawowej im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach za zajęcie I miejsca w Wojewódzkim Konkursie Literacko-Plastycznym;
2.    Blanka Stępień uczennica kl. V Szkoły Podstawowej im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach za zajęcie I miejsca w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji św. Jana Pawła II.
3.   Natalia Hacaś uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach - laureat wyróżnienia na szczeblu krajowym w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym Fraszka.

V.    SPORTOWCY-WOJEWÓDZKI FINAŁ IGRZYSK DZIECI W BADMINTONIE
1.    Marcel Dzięgielewski uczeń kl. VI Szkoły Podstawowej w Olsztynie – III miejsce
2.    Oskar Gwoździowski uczeń kl. V Szkoły Podstawowej w Olsztynie – III miejsce
3.    Oliwia Kanik uczennica kl. V Szkoły Podstawowej w Olsztynie – III miejsce
4.    Karolina Wieczorek uczennica kl. V Szkoły Podstawowej w Olsztynie –III miejsce

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 

czytano: 255 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Parafia w Zrębicach istniała już w 1334 roku w spisach świętopietrza wymieniana jako Sdrzambicze (miejsce wytrzewione z krzaków i lasów). Według ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018