hamburger

ENERGIA Z NIEBA – KOLEJNY NABÓR OZE

17 stycznia 2024

Mieszkańcy naszej Gminy mają kolejną szansę na uzyskanie znacznego dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła oraz magazynów energii.

Informujemy o możliwości uczestnictwa w projekcie realizowanym przez Miasto i Gminę Olsztyn w ramach programu Inwestycja B2.2.2 Instalacje OZE realizowane przez społeczności energetyczne Część B (wsparcie inwestycyjne społeczności energetycznych) Działanie B.1: Demonstracyjne projekty inwestycyjne realizowane przez społeczności energetyczne – Klaster Aglomeracji Częstochowskiej (nr naboru KPOD.03.12-IP.05-002/23).

W ramach powyższego naboru możliwe jest uzyskanie dofinansowania na poziomie 90% kwoty netto inwestycji, co oznacza, że VAT jest kosztem niekwalifikowanym.
Projekt skierowany jest do osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej.
Dofinansowanie można uzyskać na:
a) zakup i montaż instalacji magazynu energii do gromadzenia nadwyżki energii elektrycznej wyprodukowanej z istniejącej instalacji fotowoltaicznej,
b) zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej do produkcji energii elektrycznej,
c) zakup i montaż instalacji pompy ciepła CO i CWU do produkcji energii cieplnej na potrzeby centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej,
d) zakup i montaż instalacji pompy ciepła CWU do produkcji energii cieplnej na potrzeby ciepłej wody użytkowej.

Szczegółowe informacje dostępne są w regulaminie naboru do projektu.
Składanie ankiet oraz podpisywanie umów użyczenia nieruchomości prowadzone będzie w terminie od 17.01.2024 r do 31.01.2024 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Olsztyn.
Szczegółowych informacji udziela P. Małgorzata Chaładus tel: 343285077 wew. 29.

– Dotychczas korzystając ze środków unijnych udało się nam założyć panele fotowoltaicznie dla obiektów użyteczności publicznej np. hali sportowej, budynku Urzędu Miasta i Gminy Olsztyn, przedszkola i szkół. – mówi Tomasz Kucharski Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn. – W grudniu ubiegłego roku zakończyliśmy montaże dla Mieszkańców naszej Gminy: wykonano 171 instalacji fotowoltaicznych, 71 kolektorów słonecznych, 35 pomp do podgrzewania wody użytkowej oraz 12 pieców na biomasę – pelet.

LOGO PDF Ankieta Informacyjna

LOGO PDF regulamin uczestnictwa w projekcie

LOGO PDF Umowa użyczenia nieruchomości (2)

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2