hamburger

NOWY PARKING W OLSZTYNIE

27 września 2022

widok z drona na parking
Dzisiaj z udziałem olsztyńskiej Rady Miejskiej, sołtysów, pracowników Urzędu i Gości oficjalnie otwarty został nowy parking wraz z górną przestrzenią ekspozycyjną znajdująca się u podnóża ruin zamku. Dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi.

Teren za budynkiem urzędu został odwodniony, utwardzony i oświetlony. Zbudowaliśmy wygodną drogę dojazdową z chodnikiem prowadzącą między innymi na zaplecze komisariatu i banku Spółdzielczego. Powstało 40 nowych miejsc parkingowych. Pojawiły się nasadzenia roślin oraz elementy małej architektury, takie jak ławki oraz gabiony. Usunięto również stare ogrodzenie i zbudowano pomieszczenia garażowo-magazynowe na potrzeby gminnych służb gospodarczych.

Zadanie zrealizowała wybrana w procedurze przetargowej firma TEL-BRUK Radosław Telenga. Całkowity koszt inwestycji to ponad 2,6 mln zł. Uzyskaliśmy dofinansowanie w kwocie 640 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Koszt zbudowania pomieszczenia garażowo – magazynowego to dodatkowo ponad 300 tys. zł.
Z parkingu mogą korzystać wszyscy mieszkańcy i turyści.

Na szczycie parkingu, u podnóża góry zamkowej powstało miejsce przypominające plenerową scenę. Teatr Nowy w Częstochowie wystawił we wrześniu dwukrotnie spektakl „Ballady i Romanse”. W tle sceny jawił się lekko oświetlony zamek. Miejsce ma niepowtarzalny klimaty i potencjał. Mamy nadzieję na organizację więcej taki wydarzeń w tym miejscu!

Fot. T. Sieniawski
Fot. dron LOCZY

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2