hamburger

PRZETARG NA UL. POŁUDNIOWĄ W TUROWIE

25 listopada 2020

Mapka z zaznaczoną drogą

Dwanaście firm ubiega się w przetargu o przebudowę drogi gminnej – ul. Południowej w Turowie. Gmina Olsztyn przeznaczyła na realizację tego zadania 3 mln zł.
Najniższa oferta w postępowaniu przetargowym to 1 782 364,40 zł. Złożyła ją firma TRANZIT Sp. z o.o., z siedzibą Lubachowy 68, 29-130 Moskorzew.
Zakres inwestycji obejmuje remont podbudowy, ułożenie nowej nawierzchni z masy asfaltowej o zwiększonych parametrach technicznych, budowę chodnika na całej długości drogi, który zostanie połączony z chodnikiem przy drodze powiatowej oraz wykonanie odwodnienia. Prace potrwają do sierpnia przyszłego roku. Zadanie jest realizowane przy dofinansowaniu ze środków Funduszu Dróg Samorządowych Województwa Śląskiego.
To kolejny etap budowy ciągu komunikacyjnego: dwa lata temu zostało wyremontowane połączenie Turowa z Przymiłowicami. – W ramach kontynuacji budujemy drogę obsługującą gęsto zabudowaną ulicę oraz kilka firm, ułatwiony zostanie także dojazd do Domu Pomocy Społecznej i wylot z Turowa na drogi powiatowe w kierunku Olsztyna i Kusiąt – mówi Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2