hamburger

NOWY PARKING W OLSZTYNIE Z PRESTIŻOWĄ NAGRODĄ

28 listopada 2022

nagroda i statuetka
Miło nam poinformować, że projekt zagospodarowania terenu za budynkiem urzędu miasta i gminy Olsztyn został nagrodzony podczas uroczystej XXIV Gali Budownictwa, która odbyła się 25 listopada 2022 r. w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Kapituła konkursu, organizowanego przez Śląską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa doceniła projekt mgr. inż. Konrada Zymka. W ręce projektanta trafiła pamiątkowa statuetka oraz tytuł Projektanta Roku 2021.

Konkurs ma na celu promocję osiągnięć twórców nowoczesnych oraz ciekawych technicznie rozwiązań w projektach budowlanych.

Parking został oficjalnie otwarty we wrześniu br. Teren za budynkiem został odwodniony, utwardzony i oświetlony. Powstała droga dojazdowa z chodnikiem, a także 40 nowych miejsc parkingowych. Pojawiły się nasadzenia roślin oraz elementy małej architektury, takie jak ławki i gabiony.
Olsztyn zyskał estetycznie zagospodarowaną przestrzeń u podnóża zamku.

Inwestycja otrzymała dofinansowanie w wysokości 640 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Całkowity koszt budowy to 2,6 mln zł.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2